Najlepsze cytaty z książek

<< < (6/9) > >>

Roksia:
nie szukaj drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą. :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D

Papkin:
"Kto wcześnie z łóżka się zbiera, ten wcześnie umiera" słowa maga Rancewinda z książki Terrego Pratchetta "Blask Fantastyczny"

"Śmierć był tradycjonalistą. Miał prawo do dumy z jakości śwaidczonych przez siebie usług, a przez większość czasu chodził ponury, gdyż nikt go nie doceniał. Przypominał, że nikt nie lęka się samej śmierci, ale bólu, rozdzielenia i zapomnienia. To nierozsądne żywić do kogoś pretensję tylko dlatego, że ma puste oczodoły i jest dumny ze swojej pracy. I wciąż używa kosy, zaznaczał często, gdy Śmierci na innych światach już dawno zainwestowali w kombajny." - opis Śmierci wg. Pratchetta w jego książce "Blask Fantastyczny".

lika:
"Jutro można zacząć wszystko od nowa. "Jutro" jest wolne od błędów."

no1:
Ja raczej nie znam fajnych cytatów z KSIĄŻEK. Właściwie moje jedyne fajne, ulubione mam wypisane poniżej :) Dużo w nich prawdy... Ale one raczej nie pochodzą z książek... Na pewno pierwsze dwa są z piosenek, a pozostałe...?

Gabi:
"Życie jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz, co Ci się trafi"
"Forrest Gump", Winston Groom.

jeden z ulubionych.

i drugi: "Czy pani wie co to jest ludzkość? Ludzkość jest to parada nikczemnych karzełków. Czy pani wie, co jest największym paradoksem we wszechświecie? Człowiek. Czy pani wie, co to jest - Polska? Jest to kraj, w którym zawsze klęka się przed pałką policjanta, lecz nigdy przed geniuszem.(...) Człowiek przyzna się do wszystkiego, lecz nigdy do samego siebie. Czy pani podziela moje zdanie, Spermensito? Czy pani wie, czysta dzieweczko, ze istnieje na świecie taki kraj, w którym każdy z jego mieszkańców uważa się za zmarnowanego człowieka? Czy pani wie - o pieśni słodyczy! - że jest pod niebem taki kraj, w którym każdy kretyn mający ptasi móżdżek i zbyt słabe ręce do pchania taczek... - w którym każdy łajdak, zanim zdążył innym podstawić nogę i sam wpaść pyskiem w błoto - uważa się za człowieka skrzywdzonego przez historię? Czy pani wie, że jest taki kraj, w którym, gdy złodziej staje przed sądem i skazują go, on z braku argumentów krzyczy: "Jestem Polakiem" - Czy pani wie, że jest taki kraj, który powinien mieć w herbie - zamiast orła - rozwścieczonego indyka z tubą wazeliny w szponach, na tle dwu nahajek z bielonego klozetu z serduszkiem? Kraj, w którym słowo "polityka" od wieków równoznaczne jest ze słowem "oszustwo"?"
"Umarli są wśród nas"- Marek Hłasko

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona